ISSN: 2757-7074 | İletişim

Amaç & Kapsam

Ümraniye Pediatri Dergisi, uluslararası, periyodik ve açık erişimli akademik bir dergidir. Dergi; bağımsız, önyargısız ve çift-kör hakemlik ilkelerine uygun olarak Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında yılda üç sayı yayınlanmaktadır. Derginin yayın dili Türkçe ve İngilizce’dir.

Ümraniye Pediatri Dergisi, çoçuk sağlığı ve hastalıkları alanında yayınladığı özgün araştırma, olgu sunumları, derleme ve editöre mektup türündeki yazılarla uluslararası literatüre katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Derginin hedef kitlesi çoçuk sağlığı ve hastalıkları konusunda çalışan uzmanlar, akademisyenler ve ilgili diğer dal uzmanlarıdır.

Derginin makale değerlendirme ve yayın süreçleri ‘International Committee of Medical Journal Editors’ (ICMJE), ‘World Association of Medical Editors’ (WAME), ‘Council of Science Editors’ (CSE), ‘Committee on Publication Ethics’ (COPE), ‘European Association of Science Editors’ (EASE) ve ‘National Information Standards Organization’ (NISO) kılavuzlarına uygun olarak yapılmaktadır.

Makale değerlendirme ve yayın işlemleri için yazarlardan ücret talep edilmemektedir. Tüm makaleler https://jag.journalagent.com/upd/ linkinden makale değerlendirme sistemi kullanılarak dergiye gönderilmelidir. Derginin yazım kurallarına, gerekli formlara ve dergiyle ilgili diğer bilgilere web sayfasından erişilebilir.

Dergide yayınlanan makalelerde ifade edilen bilgi, fikir ve görüşler Ümraniye Pediatri Dergisi, Baş Editör, Editörler, Yayın Kurulu ve Yayıncı’nın  değil, yazar(lar)ın bilgi ve görüşlerini yansıtır. Baş Editör, Editörler, Yayın  Kurulu ve Yayıncı; yazarlara ait bilgi ve görüşler için hiçbir sorumluluk ya da yükümlülük kabul etmemektedir.

Ümraniye Pediatri Dergisi, Budapeşte Açık Erişim Girişimi (BOAI) bildirgesine dayanan açık erişim modeline uygun yayın yapan açık erişimli bir dergidir. Derginin arşivine  www.umraniyepediatri.com adresinden ücretsiz olarak ulaşılabilir. Yayınlanan içerikler Creative Commons 4.0 Uluslararası Atıf Lisansı ile lisanslanmaktadır.

Baş Editör Dr. Betül Sözeri
Adres Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği, İstanbul
E-mail drbetulsozeri@gmail.com
Editör Dr. Taliha Öner
Adres Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği, İstanbul
Telefon +90 (0216) 632 18 18
E-mail talihaoner@yahoo.com
Yayınevi Kare Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri
Adres Dumlupınar Mah. Yumurtacı Abdi Bey Cad. Concord İstanbul, 1. Etap, B 162, Kadıköy, İstanbul
Telefon +90 216 550 61 11
Fax +90 216 550 61 12
Web www.karepb.com
E-mail kare@karepb.com